Main Menu
User Menu

Posádkové velitelství Košice [1945-1949]

Military Command Košice

     
Název:
Name:
Posádkové velitelství Košice
Originální název:
Original Name:
Posádkové velitelství Košice
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.04.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1949
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.04.1945-22.06.1945 Velitelství východní oblasti
22.06.1945-01.10.1946 VIII. sbor
01.10.1946-01.10.1949 10. divise
Dislokace:
Deployed:
DD.04.1945-01.10.1949 Košice, Budova zemského velitelství /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, (0)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1947-01.10.1949 Strážní rota Košice

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Posadkove-velitelstvi-Kosice-1945-1949-t186780#544322Verze : 0
MOD