Main Menu
User Menu

7. sekce (Čínské zpravodajství) 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu [1916-1945]

7th Section (China Inteligence) 2nd Bureau (Intelligence) of the Imperial Army General Staff Office / 第七節(支那課)第二局帝国陸軍参謀

     
Název:
Name:
7. sekce (Čínské zpravodajství) 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
Originální název:
Original Name:
第七節(支那課)第二局帝国陸軍参謀
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.1916
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.09.1945
Nástupce:
Successor:
?
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
DD.MM.1916-DD.09.1945 2. kancelář (zpravodajství) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.1916-DD.09.1945 ?, Tokyo /
Přednosta / náčelník:
Chief:
02.05.1916-06.08.1917 Hamamo, Matasuke (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
06.08.1917-10.06.1918 Honjo, Shigeru (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
10.06.1918-01.04.1919 Honjo, Shigeru (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.04.1919-28.06.1921 Takada, Toyoki (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
28.06.1921-06.08.1923 ?
06.08.1923-02.03.1926 Sato, Saburo (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
02.06.1926-01.08.1930 Tashiro, Kanichirō (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.08.1930-09.01.1932 Shigetō, Chiaki (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
09.01.1932-08.08.1932 Iwamatsu, Yoshio (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
08.08.1932-01.08.1934 Sakai, Takashi (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.08.1934-07.03.1936 Kita, Seiichi (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
07.03.1936-28.03.1936 Kita, Seiichi (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
28.03.1936-13.04.1936 neobsadené, vacant
13.04.1936-02.08.1937 Nagatsu, Sahishige (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
02.08.1937-01.11.1937 Kagesa, Sadaaki (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.11.1937-01.03.1938 Watari, Sakon 1) (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
01.03.1938-17.06.1938 Watari, Sakon 1)(Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
17.06.1938-09.03.1939 Watari, Sakon (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
09.03.1939-18.09.1939 Imai, Takeo (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
18.09.1939-01.03.1941 Sonoda, Seinosuke (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.03.1941-25.08.1941 Togō, Kitaru (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
25.08.1941-01.04.1942 Togō, Kitaru (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.04.1942-01.08.1942 Suzuki, Takuji (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
01.08.1942-15.08.1943 Suzuki, Takuji (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
15.08.1943-25.10.1943 nebsadené, vacant?
25.10.1943-DD.09.1945 Hareki, Keitane (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
1)poverený
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/参謀本部支那課
Pettibone, C. D., 2007, The organization and order of battle militaris in World War II, Vol. 4-Japan, Rochester, New York
URL : https://www.valka.cz/7-sekce-Cinske-zpravodajstvi-2-kancelare-Kancelare-Imperialniho-armadniho-generalniho-stabu-1916-1945-t186696#544156Verze : 18
MOD