Main Menu
User Menu

V. armádní sbor [1942-1944]

V Army Corps

V Armeijakunta

     
Název:
Name:
V. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
V Armeijakunta
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1942
Předchůdce:
Predecessor:
I. armádní sbor
Datum zániku:
Disbanded:
05.12.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR,

Velitel:
Commander:
01.02.1942-01.08.1943 Mäkinen, Einar Nikolai ( )
01.08.1943-05.12.1944 Svensson, Antero Johannes ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.10.1944-DD.MM.RRRR 15. pěší divize
DD.10.1944-DD.MM.RRRR 2. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
01.10.1944-DD.MM.RRRR 2. pěší divize
01.10.1944-DD.MM.RRRR 15. pěší divize
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
The Organization and Order or Battle of Militaries in World War II: Volume VII: Germany's and Imperial Japan's Allies & Puppet States, Charles D. Pettibone, Trafford Publishing (2012), ISBN: 9781466903517
URL : https://www.valka.cz/V-armadni-sbor-1942-1944-t18650#596143Verze : 0
MOD
zformován 22 června 1941 a stal se štábem VI Armeijakunta o týden později. byl znovu zformován 1. února 1942 ze štábu I Armeijakunta a byl zrušen 5. prosince 1944.



Velitel:
Kenraalimajuri Taavetti Laatikainen (22 červen 1941 - 29 červen 1941)
Kenraalimajuri Einar Mäkinen (1 únor 1942 - 1 srpen 1943)
Kenraalimajuri Antero Svensson (1 srpen 1943 - 5 prosinec 1944)
URL : https://www.valka.cz/V-armadni-sbor-1942-1944-t18650#121147Verze : 0
MOD