Main Menu
User Menu

II. armádní sbor [1941-1942]

II Army Corps

II Armeijakunta

     
Název:
Name:
II. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
II Armeijakunta
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.06.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1942
Nástupce:
Successor:
Armádní skupina Maaselkä
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR,

Velitel:
Commander:
05.06.1941-29.06.1941 Talvela, Paavo Juho ( )
29.06.1941-01.03.1942 Laatikainen, Taavetti ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.06.1941-DD.MM.RRRR 15. pěší divize
27.06.1941-DD.MM.RRRR 18. pěší divize
DD.06.1941-DD.MM.RRRR 2. pěší divize
18.08.1941-DD.08.1941 Lehká brigáda T

Ručně vyplněné položky:
DD.06.1941-DD.MM.RRRR 2. pěší divize
DD.06.1941-DD.MM.RRRR 15. pěší divize
DD.06.1941-DD.MM.RRRR 18. pěší divize
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
The Organization and Order or Battle of Militaries in World War II: Volume VII: Germany's and Imperial Japan's Allies & Puppet States, Charles D. Pettibone, Trafford Publishing (2012), ISBN: 9781466903517
URL : https://www.valka.cz/II-armadni-sbor-1941-1942-t18640#596245Verze : 0
MOD
byl zformován 5 června 1941, stal se Maaselän Ryhmä štábem 1 března 1942.


byl znovu zformován jako II Armeijakunta štáb 4 března 1944 a zrušen 27 listopadu 1944.



Velitel:
Kenraalimajuri Paavo Talvela (5 červen 1941 - 29 červen 1941)
Kenraalimajuri Taavetti Laatikainen (29 červen 1941 - 1 březen 1942)
Kenraalimajuri Aarne Blick (acting) (25 srpen 1941 - 30 srpen 1941)
Kenraaliluutnantti Paavo Talvela (4 březen 1944 - 14 červen 1944)
Kenraalimajuri Einar Mäkinen (14 červen 1944 - 27 listopad 1944)
URL : https://www.valka.cz/II-armadni-sbor-1941-1942-t18640#121137Verze : 0
MOD
Talvisota - 30 listopad 1939


II Armeijakunta (II. Armádní sbor) – velitel': gen. por. Harald Öhquist:
* 4. pešia divízia,
* 5. pešia divízia,
* 11. pešia divízia,
* skupina "U" (Uusikirkko),
* skupina "M" (Mualaa),
* skupina "L" (Lipola).
URL : https://www.valka.cz/II-armadni-sbor-1941-1942-t18640#226768Verze : 0