Main Menu
User Menu

Vyšší dělostřelecké velitelství 312 [1942-1943]

312th Higher Artillery Command / Höherer Artillerie-Kommandeur 312

     
Název:
Name:
Vyšší dělostřelecké velitelství 312
Originální název:
Original Name:
Höherer Artillerie-Kommandeur 312
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecký plukovní štáb ke zvláštnímu použití 801
Datum zániku:
Disbanded:
23.11.1943
Nástupce:
Successor:
Dělostřelecký divizní štáb ke zvláštnímu použití 312
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1942-DD.12.1942 4. tanková armáda
DD.12.1942-DD.01.1943 Hothova armádní skupina
DD.01.1943-23.11.1943 4. tanková armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
25.02.1942-16.07.1943 Rüdiger, Kurt (Generalmajor)
01.08.1943-23.11.1943 Raithel, Wilhelm (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Vyssi-delostrelecke-velitelstvi-312-1942-1943-t185746#542029Verze : 0
MOD