Main Menu
User Menu

Vyšší dělostřelecké velitelství 309 [1942-1945]

309th Higher Artillery Command / Höherer Artillerie-Kommandeur 309

     
Název:
Name:
Vyšší dělostřelecké velitelství 309
Originální název:
Original Name:
Höherer Artillerie-Kommandeur 309
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.01.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecké velitelství 31
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.01.1942-DD.01.1944 16. armáda
DD.01.1944-05.08.1944 Hlavní velitelství Západ
05.08.1944-17.04.1945 5. tanková armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
15.01.1942-06.04.1943 Prager, Karl (Generalmajor)
06.04.1943-16.01.1944 Riedel, Paul (Generalmajor)
16.01.1944-15.11.1944 Graßmann, Gerhard (Generalmajor)
DD.MM.RRRR-08.04.1945 Metz, Richard (Generalleutnant)
08.04.1945-08.05.1945 Burdach, Karl (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Vyssi-delostrelecke-velitelstvi-309-1942-1945-t185559#541703Verze : 1
MOD