Main Menu
User Menu

Ogawa, Cunesaburó

Tsunesaburo Ogawa / 小川恒三郎

     
Příjmení:
Surname:
Ogawa
Jméno:
Given Name:
Cunesaburó
Jméno v originále:
Original Name:
小川恒三郎 / おがわ・つねさぶろう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík (posmrtne)
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
16.01.1881 ?, prefektura Niigata /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
14.08.1921 Tokio /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 29. pěší pluk
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/小川恒三郎
URL : https://www.valka.cz/Ogawa-Cunesaburo-t185438#541365Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Ogawa
Jméno:
Given Name:
Cunesaburó
Jméno v originále:
Original Name:
小川恒三郎 / おがわ・つねさぶろう
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-22.11.1902 Vojenská akadémia
11.12.1908-29.11.1911 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
26.06.1903 podporučík
01.02.1905 poručík
01.07.1909 kapitán
02.05.1916 major
10.08.1920 podplukovník
06.08.1923 plukovník
10.08.1928 generálmajor
14.08.1929 generálporučík (posmrtne)
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
06.08.1923-01.05.1925 Velitel : 58. pěší pluk
01.05.1925-02.03.1926 Velitel : 29. pěší pluk
02.03.1926-28.12.1926 Velitel : 2. sekce (operace a válečné plány) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.08.1929-14.08.1929 Velitel : 4. kancelář (historie) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
26.06.1903-14.06.1906 36. peší pluk
14.06.1906-21.12.1908 Inštruktor, Vojenská škola Toyama
21.12.1908-01.07.1909 36. peší pluk
01.07.1909-12.12.1911 Adjutant 36. peší pluk
12.12.1911-03.02.1914 pridelený k Generálnemu štábu
30.05.1913-03.02.1914 Inštruktor, Armádna finančná škola
03.02.1914-20.05.1919 štábny dôstojník, Divízia Imperiálnej gardy
20.05.1919-27.09.1920 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
30.09.1919-27.09.1920 pridelený k Generálnemu štábu
27.09.1920-10.07.1923 vojenský atašé v Itálii
10.07.1923-06.08.1923 pridelený k Generálnemu štábu
06.08.1923-01.05.1925 velitel 58. pešieho pluku
01.05.1925-02.03.1926 velitel 29. pešieho pluku
02.03.1926-28.12.1926 náčelník 2. sekce (operace a válečné plány) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
23.04.1926-28.12.1926 Námorný generálny štáb
11.05.1926-18.01.1927 výskumný team, Armádna škola komunikácii
28.12.1926-20.01.1927 Kancelária všeobecných záležitostí Generálneho štábu
20.01.1927-10.08.1928 Námorné vojenské velitelstvo Mencken
10.08.1928-01.08.1929 velitel 1. pešej brigády
01.08.1929-14.08.1929 náčelník 4. kanceláře (historie) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

14.08.1929

Řád Vycházejícího slunce 2. třídy
2nd Class, The Order of the Rising Sun, Gold and Silver Star
旭日重光章 / きょくじつじゅうこうしょう
posmrtne / posthumous

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/小川恒三郎
URL : https://www.valka.cz/Ogawa-Cunesaburo-t185438#541385Verze : 2
MOD