Main Menu
User Menu

Macuiši, Jasuharu

Yasuharu Matsuishi / 松石安治

     
Příjmení:
Surname:
Macuiši
Jméno:
Given Name:
Jasuharu
Jméno v originále:
Original Name:
松石安治 / まついし・やすはる
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
21.05.1859 ?, prefektura Fukuoka /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
25.05.1915 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
-
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/松石安治
URL : https://www.valka.cz/Macuisi-Jasuharu-t184812#539363Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Macuiši
Jméno:
Given Name:
Jasuharu
Jméno v originále:
Original Name:
松石安治 / まついし・やすはる
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.02.1881-24.12.1883 Vojenská akadémia
20.11.1887-23.12.1890 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
24.12.1883 podporučík
27.04.1887 poručík
29.11.1893 kapitán
29.11.1895 major
01.04.1901 podplukovník
18.11.1903 plukovník
13.11.1907 generálmajor
11.05.1914 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
19.04.1906-13.11.1907 Velitel : 2. kancelář (zpravodajství) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
13.11.1907-01.12.1909 Velitel : 2. kancelář (zpravodajství) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.12.1909-24.10.1911 Velitel : 1. kancelář (operace) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
28.12.1883-03.05.1887 2. peší pluk
03.05.1887-DD.MM.RRRR velitel čaty, 3. peśí pluk
01.12.1891-07.11.1894 pridelený k Generálnemu štábu
07.11.1894-08.08.1895 pridelený k Imperiálnemu hlavnému armádnemu velitelstvu
08.08.1895-01.04.1896 štábny dôstojník Generálneho guvernéra Taiwanu
01.04.1896-18.06.1896 Personálna sekcia, Kancelária vojenskej služby Generálneho guvernéra Taiwanu
18.06.1896-28.02.1900 Inštruktor, Armádne vojnové kolégium
28.02.1900-10.05.1903 vojenský dôstojník v Nemecku (vojenský výskum)
10.05.1903-27.05.1903 pridelený k Generálnemu štábu (odpočka Gyeongseong)
27.05.1903-18.11.1903 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
18.11.1903-05.02.1904 Sekretár, Armádne vojnové kolégium
05.02.1904-11.09.1904 zástupca náčelníka štábu 1. armády
11.09.1904-19.04.1906 pridelený k Imperiálnemu hlavnému armádnemu velitelstvu
11.01.1906-19.04.1906 Sekretár Armádne vojnové kolégium
19.04.1906-01.12.1909 náčelník 2. kanceláře (zpravodajství) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.12.1909-24.10.1911 náčelník 1. kanceláře (operace) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
11.05.1914-DD.MM.RRRR Reserva
Vyznamenání:
Awards:

18.11.1895

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

01.04.1906

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 3. třídy
Order of Golden Kite 3rd Class
功三級金鵄勲章 / こうさんきゅうきんしくんしょう
-

25.05.1915

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/松石安治
URL : https://www.valka.cz/Macuisi-Jasuharu-t184812#539405Verze : 2
MOD