Main Menu
User Menu

Narutaki, Šima

Shima Narutaki / 鳴滝紫麿

     
Příjmení:
Surname:
Narutaki
Jméno:
Given Name:
Šima
Jméno v originále:
Original Name:
鳴滝紫麿 / なるたき・しま
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
10.09.1874 ?, prefektura Mie /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
07.10.1935 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost zálivu Hiroshima
velitel: 2. železniční pluk
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/鳴滝紫麿
https://admiral3166.ddo.jp/31page/a/px07.htm#l018
URL : https://www.valka.cz/Narutaki-Sima-t184347#538027Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Narutaki
Jméno:
Given Name:
Šima
Jméno v originále:
Original Name:
鳴滝紫麿 / なるたき・しま
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-27.05.1896 Vojenská akadémia
DD.MM.RRRR-23.12.1899 Armádna delostrelecká technická škola
09.10.1901-09.02.1904 Armádne vojnové kolégium
20.03.1906-28.11.1906 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.01.1897 podporučík
17.11.1899 poručík
15.11.1902 kapitán
13.11.1907 major
21.05.1912 podplukovník
18.08.1916 plukovník
10.08.1920 generálmajor
01.05.1925 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
10.08.1920-20.07.1921 Velitel : Pevnost zálivu Hisroshima
10.08.1920-20.07.1921 Velitel : Pevnost Geiyo

Ručně vyplněné položky:
25.01.1897-DD.MM.RRRR 3. ženijní prapor
18.04.1901-30.11.1901 skúšajúci? Inšpektorát ženistov
30.11.1901-22.01.1904 3. ženijní prapor
22.01.1904-11.05.1905 11. ženijní prapor
11.05.1905-21.02.1906 ? sekcia, Kancelária vojenskej služby Ministertsva armády
21.02.1906-28.11.1906 pridelený k 1. ženijnému prapor
28.11.1906-DD.MM.RRRR pridelený k Kancelárii vojenskej služby Ministertsva armády
19.12.1908-25.01.1913 Kancelária vyzbroje Ministertsva armády
09.01.1912-25.01.1913 Sekcia armádneho technického dohladu
25.01.1913-10.08.1914 štábny dôstojník pevnost Yura
10.08.1914-02.05.1916 velitel 6. ženijného praporu
02.05.1916-24.07.1918 velitel Praporu aviácie
24.07.1918-01.08.1918 pridelený k Železničnému pluku
01.08.1918-10.08.1920 velitel 2. železničného pluku
20.08.1918-DD.MM.RRRR Sekcia armádneho technického dohladu
10.08.1920-20.07.1921 velitel pevnosti zálivu Hiroshima
10.08.1920-20.07.1921 velitel pevnosti Geiyo
20.07.1921-01.05.1925 Inšpektor ženistov
01.05.1925-02.03.1926 náčelník Vojenskej prapravy
01.05.1925-02.03.1926 náčelník Dočasnej armádnej karanténnej stanice
22.03.1926-DD.MM.RRRR Reserva
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

01.11.1920

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

01.11.1920

Řád Zlatého luňáka 4. třídy
Order of Golden Kite 4th Class
功四級金鵄勲章 / こうよんきゅうきんしくんしょう
-

30.06.1925

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/鳴滝紫麿
https://admiral3166.ddo.jp/31page/a/px07.htm#l018
URL : https://www.valka.cz/Narutaki-Sima-t184347#538031Verze : 2
MOD