Main Menu
User Menu

Výstrojní správa [1957-1992]

Equipment Department

     
Název:
Name:
Výstrojní správa
Originální název:
Original Name:
Výstrojní správa
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.RRRR
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1992
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.07.1957-31.12.1992 Hlavní týl
Dislokace:
Deployed:
01.07.1957-31.12.1992 Praha, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.07.1958-DD.03.1963 Dvořák, Antonín (Plukovník)
DD.03.1963-01.05.1967 Roubal, František (Podplukovník)
01.05.1967-02.05.1972 Roubal, František (Plukovník)
02.05.1972-DD.10.1985 Roubal, František (Generálmajor)
DD.10.1985-02.10.1986 Jamárik, Milan (Plukovník)
02.10.1986-DD.03.1990 Jamárik, Milan (Generálmajor)
DD.03.1990-DD.MM.1991 Musil, Jan (Plukovník)
DD.MM.1991-31.12.1992 Schumichrast, Ladislav (Plukovník)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1957-01.09.1963 2. ústřední sklad výstroje
01.07.1957-01.09.1967 21. chemická základna
01.07.1957-01.10.1958 Ústřední sklad vozatajského materiálu
01.01.1960-01.09.1965 Výstrojní opravovna Nitra
01.07.1963-01.09.1965 Výstrojní opravovna Zvolen
01.09.1972-31.12.1992 Vojenský opravárenský závod 072

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Vystrojni-sprava-1957-1992-t183691#536434Verze : 0
MOD