Main Menu
User Menu

Proviantní správa [1957-1992]

Quartermaster Department

     
Název:
Name:
Proviantní správa
Originální název:
Original Name:
Proviantní správa
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.RRRR
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1992
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.07.1957-31.12.1992 Hlavní týl
Dislokace:
Deployed:
01.07.1957-31.12.1992 Praha, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.07.1958-DD.07.1961 Strejček, František (Generálmajor)
DD.07.1961-DD.MM.1963 Šurka, Viktor (Podplukovník)
DD.MM.1963-DD.MM.1964 Grafek, Vlastimil (Podplukovník)
DD.MM.1964-01.05.1980 Ríša, Pavol (Plukovník)
01.05.1980-DD.10.1985 Ríša, Pavol (Generálmajor)
DD.10.1985-02.10.1986 Pytlík, Oldřich (Plukovník)
02.10.1986-31.12.1992 Pytlík, Oldřich (Generálmajor)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1957-01.10.1958 2. ústřední sklad proviantu
01.10.1960-01.09.1965 2. ústřední sklad proviantního materiálu

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Proviantni-sprava-1957-1992-t183690#536433Verze : 0
MOD