Main Menu
User Menu

Krajské vojenské velitelství Bratislava [1949-1954]

Regional Military Command Bratislava

     
Název:
Name:
Krajské vojenské velitelství Bratislava
Originální název:
Original Name:
Krajské vojenské velitelství Bratislava
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1949
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1954
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.10.1949-15.09.1950 4. oddělení (organisační)
15.09.1950-01.01.1954 Organizační a mobilizační oddělení
Dislokace:
Deployed:
01.10.1949-01.01.1954 Bratislava, kasárny /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.10.1949-01.10.1950 Marcely, Pavol (Plukovník)
01.10.1950-DD.09.1953 Marcely, Pavol (Brigádní generál)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:

Ručně vyplněné položky:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Krajske-vojenske-velitelstvi-Bratislava-1949-1954-t183637#536266Verze : 1
MOD