Main Menu
User Menu

Dělostřelecký pluk 201 [1923-1938]

201st Artillery Regiment

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk 201
Originální název:
Original Name:
Dělostřelecký pluk 201
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1923
Předchůdce:
Predecessor:
Horský dělostřelecký pluk 201
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 416
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1923-31.12.1937 1. horská brigáda
31.12.1937-24.09.1938 Velitelství dělostřelectva 16. divise
Dislokace:
Deployed:
01.01.1923-DD.MM.1933 Ružomberok, kasárny /
DD.MM.1933-24.09.1938 Ružomberok, Kasárny Milana Rastislava Štefánika /

Velitel:
Commander:
01.01.1923-DD.10.1926 Nedbal, Norbert (podplukovník dělostřelectva)
DD.10.1926-DD.03.1927 Schubert, Teodor (štábní kapitán dělostřelectva)
DD.03.1927-04.05.1928 Nedbal, Norbert (podplukovník dělostřelectva)
04.05.1928-DD.09.1928 Nedbal, Norbert (plukovník dělostřelectva)
DD.09.1928-DD.10.1928 Mudroch, Kamil (podplukovník dělostřelectva)
DD.10.1928-DD.03.1929 Schubert, Teodor (major dělostřelectva)
DD.03.1929-DD.10.1930 Mudroch, Kamil (podplukovník dělostřelectva)
DD.10.1930-DD.01.1931 Fukal, Robert (podplukovník dělostřelectva)
DD.01.1931-DD.11.1934 Fukal, Robert (plukovník dělostřelectva)
DD.11.1934-DD.08.1935 Chromek, Bedřich (podplukovník dělostřelectva)
DD.08.1935-DD.10.1935 Fukal, Robert (plukovník dělostřelectva)
DD.10.1935-24.09.1938 Řezanka, Karel (podplukovník dělostřelectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-201-1923-1938-t183442#535835Verze : 3
MOD