Main Menu
User Menu

Lehký dělostřelecký pluk 52 [1920-1923]

52nd Light Artillery Regiment

     
Název:
Name:
Lehký dělostřelecký pluk 52
Originální název:
Original Name:
Lehký dělostřelecký pluk 52
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.07.1920
Předchůdce:
Predecessor:
151. protiletadlový dělostřelecký pluk
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1923
Nástupce:
Successor:
Dělostřelecký pluk 52
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.07.1920-DD.09.1921 Velitelství zemského dělostřelectva pro Slovensko
DD.09.1921-DD.12.1921 Velitelství zemského dělostřelectva pro Čechy
01.12.1921-01.01.1923 4. polní dělostřelecká brigáda
Dislokace:
Deployed:
15.07.1920-DD.10.1920 Rožňava, Kasárny Milana Rastislava Štefánika /
DD.10.1920-DD.09.1921 Pozdišovce, ? /
DD.09.1921-01.01.1923 Josefov, Dělostřelecké kasárny /

Velitel:
Commander:
15.07.1920-DD.01.1921 Englich, Evžen (major generálního štábu)
DD.01.1921-DD.12.1921 Eberl, Antonín (major dělostřelectva)
DD.12.1921-01.01.1923 Eberl, Antonín (podplukovník dělostřelectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Lehky-delostrelecky-pluk-52-1920-1923-t183438#535821Verze : 3
MOD