Main Menu
User Menu

Lehký dělostřelecký pluk 10 [1920-1923]

10th Light Artillery Regiment

     
Název:
Name:
Lehký dělostřelecký pluk 10
Originální název:
Original Name:
Lehký dělostřelecký pluk 10
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.07.1920
Předchůdce:
Predecessor:
33. polní dělostřelecký pluk
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1923
Nástupce:
Successor:
Dělostřelecký pluk 10
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.07.1920-01.12.1921 10. divise
01.12.1921-01.01.1923 10. polní dělostřelecká brigáda
Dislokace:
Deployed:
15.07.1920-DD.10.1920 Komárno, ? /
DD.10.1920-01.01.1923 Lučenec, Dělostřelecké kasárny /

Velitel:
Commander:
15.07.1920-DD.05.1922 Vojta, Felix (major dělostřelectva)
DD.05.1922-01.01.1923 Vojta, Felix (podplukovník dělostřelectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Lehky-delostrelecky-pluk-10-1920-1923-t183434#535817Verze : 2
MOD