Main Menu
User Menu

Lehký dělostřelecký pluk 5 [1920-1923]

5th Light Artillery Regiment

     
Název:
Name:
Lehký dělostřelecký pluk 5
Originální název:
Original Name:
Lehký dělostřelecký pluk 5
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.07.1920
Předchůdce:
Predecessor:
52. polní dělostřelecký pluk
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1923
Nástupce:
Successor:
Dělostřelecký pluk 5
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.07.1920-01.12.1921 5. divise
01.12.1921-01.01.1923 5. polní dělostřelecká brigáda
Dislokace:
Deployed:
15.07.1920-01.01.1923 České Budějovice, Dělostřelecké kasárny /

Velitel:
Commander:
15.07.1920-DD.08.1920 Hanisch, Ferdinand (major dělostřelectva)
DD.08.1920-DD.10.1921 Rücker, Josef (podplukovník dělostřelectva)
DD.10.1921-DD.11.1921 Thoman, Ferdinand (plukovník dělostřelectva)
DD.11.1921-DD.12.1921 Rücker, Josef (podplukovník dělostřelectva)
DD.12.1921-DD.02.1922 Rücker, Josef (plukovník dělostřelectva)
DD.02.1922-DD.05.1922 Pfandler, Jiljí (major dělostřelectva)
DD.05.1922-01.01.1923 Zoufalík, Rudolf (podplukovník dělostřelectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Lehky-delostrelecky-pluk-5-1920-1923-t183429#535812Verze : 3
MOD