Main Menu
User Menu

Lehký dělostřelecký pluk 4 [1920-1923]

4th Light Artillery Regiment

     
Název:
Name:
Lehký dělostřelecký pluk 4
Originální název:
Original Name:
Lehký dělostřelecký pluk 4
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.07.1920
Předchůdce:
Predecessor:
10. polní dělostřelecký pluk
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1923
Nástupce:
Successor:
Dělostřelecký pluk 4
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.07.1920-01.12.1921 4. divise
01.12.1921-01.01.1923 4. polní dělostřelecká brigáda
Dislokace:
Deployed:
15.07.1920-01.01.1923 Josefov, Dělostřelecké kasárny /

Velitel:
Commander:
15.07.1920-DD.12.1921 Kühnel, Viktor (podplukovník dělostřelectva)
DD.12.1921-01.01.1923 Kühnel, Viktor (plukovník dělostřelectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Lehky-delostrelecky-pluk-4-1920-1923-t183428#535811Verze : 5
MOD