Main Menu
User Menu

Lehký dělostřelecký pluk 2 [1920-1923]

2nd Light Artillery Regiment

     
Název:
Name:
Lehký dělostřelecký pluk 2
Originální název:
Original Name:
Lehký dělostřelecký pluk 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.07.1920
Předchůdce:
Predecessor:
3. polní dělostřelecký pluk
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1923
Nástupce:
Successor:
Dělostřelecký pluk 2
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.07.1920-01.12.1921 2. divise
01.12.1921-01.01.1923 2. polní dělostřelecká brigáda
Dislokace:
Deployed:
15.07.1920-DD.09.1920 Nové Zámky, Kasárny Tomáše Garrigue Masaryka /
DD.09.1920-01.01.1923 Plzeň, Dělostřelecké kasárny /

Velitel:
Commander:
15.07.1920-22.12.1921 Rakušan, Hugo (podplukovník dělostřelectva)
22.12.1921-01.01.1923 Rakušan, Hugo (plukovník dělostřelectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Lehky-delostrelecky-pluk-2-1920-1923-t183407#535773Verze : 5
MOD