Main Menu
User Menu

Šibajama, Šigekazu

Shigekazu Shibayama / 柴山重一

     
Příjmení:
Surname:
Šibajama
Jméno:
Given Name:
Šigekazu
Jméno v originále:
Original Name:
柴山重一 / しばやま・しげかず
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
01.02.1876 ?, prefektura Točigi /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
21.03.1970 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Yura
velitel: 8. pěší brigáda
velitel: 1. pěší brigáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
velitel: 4. pěší pluk
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/柴山重一
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Sibajama-Sigekazu-t183396#535744Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Šibajama
Jméno:
Given Name:
Šigekazu
Jméno v originále:
Original Name:
柴山重一 / しばやま・しげかず
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-26.11.1896 vojenská akadémia
10.12.1900-28.11.1903 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
28.06.1897 podporučík
17.11.1899 poručík
18.03.1904 kapitán
21.12.1908 major
15.11.1913 podplukovník
15.11.1916 plukovník
28.06.1921 generálmajor
02.03.1926 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
15.11.1916-06.08.1917 Velitel : 4. pěší pluk
02.03.1926-26.07.1927 Velitel : Pevnost Yura

Ručně vyplněné položky:
28.06.1897-25.10.1897 15. peší pluk
25.10.1897-10.08.1900 29. peší pluk
10.08.1900-14.12.1900 2. Taiwanský obranný prapor
14.12.1900-21.12.1905 29. peší pluk
21.12.1905-21.12.1908 pridelený k Generálnemu štábu
21.12.1908-05.06.1909 pridelený k 40. pešiemu pluku
05.06.1909-25.01.1910 velitel ? praporu 40. pešieho pluku
25.01.1910-01.09.1912 Inštruktor, Toyama vojenská škola pechoty
21.03.1911-01.09.1912 pridelený k Generálnemu inšpektoriátu vojenského výcviku
22.02.1912-28.09.1912 velitel výcvikového praporu Toyama vojenská škola pechoty
01.09.1912-28.09.1912 výskumný team Toyama vojenská škola pechoty
28.09.1912-15.11.1913 pridelený k Generálnemu inšpektoriátu vojenského výcviku
18.03.1913-15.11.1913 výskumný team, Vojenská škola pechoty
15.11.1913-25.01.1915 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
25.01.1915-15.11.1916 vojenský dôstojník Princa Naruhiko Higashikuni
15.11.1916-06.08.1917 velitel 4. pešieho pluku
06.08.1917-28.06.1919 náčelník seckie výučby Vojenskej školy pechoty
28.06.1919-03.06.1921 náčelník 1. kancelárie, Generálneho inšpektirátu vojenského výcviku
03.06.1921-06.11.1922 náčelník Vojenskej polície, Vladivostokské expedičné sily
10.07.1922-06.11.1922 náčelník štábu Vladivostokské expedičné sily
06.11.1922-06.08.1923 Attached to 9th Division
06.08.1923-20.09.1923 1st Infantry Brigade Commander
20.09.1923-09.01.1924 velitel Vojenskej polície
09.01.1924-02.03.1926 velitel 8. pešej brigády
02.03.1926-26.07.1927 velitel pevnosti Yura
01.09.1927-DD.MM.RRRR výslužba
06.02.1932-DD.MM.RRRR znovu povolaný
06.02.1932-10.06.1932 velitel 9. náhradnej divízie
10.06.1932-DD.MM.RRRR Reserva
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 4. třídy
Order of Golden Kite 4th Class
功四級金鵄勲章 / こうよんきゅうきんしくんしょう
-

01.11.1920

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

01.11.1922

Řád Zlatého luňáka 2. třídy
Order of Golden Kite 2nd Class
功二級金鵄勲章 / こうにきゅうきんしくんしょう
-

29.04.1934

Řád Posvátného pokladu 1. třídy
Order of Sacred Treasure 1st Class
瑞宝大綬章 / ずいほうだいじゅしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
https://sakurataro.org/db/柴山重一
URL : https://www.valka.cz/Sibajama-Sigekazu-t183396#537200Verze : 3
MOD