Main Menu
User Menu

I. skupina Kluzákové eskadry 1 [1940-1944]

1st Group of the 1st Airlanding Wing / I. Gruppe des Luftlandegeschwaders 1 (I./LLG 1)

     
Název:
Name:
I. skupina Kluzákové eskadry 1
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Luftlandegeschwaders 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.07.1940
Předchůdce:
Predecessor:
části 17./KGrzbV 5
Datum zániku:
Disbanded:
09.09.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.07.1940-09.09.1940 Kluzáková eskadra 1
DD.06.1942-DD.09.1942 Velitelství vzdušné přepravy Středozemní moře
Dislokace:
Deployed:
27.07.1940-DD.04.1941 Hildesheim, Fliegerhorst Hildesheim /
DD.04.1941-DD.06.1941 Tanagra, Fliegerhorst Tanagra /
DD.06.1941-DD.06.1942 Hildesheim, Fliegerhorst Hildesheim /
DD.06.1942-DD.09.1942 Acharnes, Fliegerhorst Athens-Tatoi /
DD.09.1942-DD.01.1943 Hildesheim, Fliegerhorst Hildesheim /
DD.01.1943-DD.02.1943 Záporoží, Fliegerhorst Saporoshje-Ost /
DD.02.1943-DD.04.1943 Kerč, Kertsch IV /
DD.04.1943-DD.05.1943 Hildesheim, Fliegerhorst Hildesheim /
DD.05.1943-DD.05.1943 Gaël, Fliegerhorst Gaël /
DD.05.1943-DD.08.1943 Lezignan
DD.08.1943-DD.09.1943 Istres, Fliegerhorset Istres /
DD.09.1943-01.09.1944 Štrasburk-Enzheim /
01.09.1944-09.09.1944 Giessen, ? /

Velitel:
Commander:
DD.07.1940-DD.MM.1940 Kiess, Walter (Major)
DD.MM.1940-DD.08.1941 Stein, ? (Major)
22.08.1941-DD.08.1942 Ingenhoven, (Major)
14.08.1942-DD.09.1944 Krug, (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.07.1940-09.09.1944 1. letka Kluzákové eskadry 1
27.07.1940-09.09.1944 2. letka Kluzákové eskadry 1
27.07.1940-09.09.1944 3. letka Kluzákové eskadry 1
27.07.1940-09.09.1944 Štáb I. skupiny Kluzákové eskadry 1
DD.04.1943-09.09.1944 10. letka Kluzákové eskadry 1

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/transport/llg1.htm
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Kluzakove-eskadry-1-1940-1944-t183267#540697Verze : 2
MOD