Main Menu
User Menu

Ósawa, Kaijú

Kaiyu Osawa / 大沢界雄

     
Příjmení:
Surname:
Ósawa
Jméno:
Given Name:
Kaijú
Jméno v originále:
Original Name:
大沢界雄 / おおさわ・かいゆう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
24.09.1859 ?, prefektura Aiči /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
15.10.1929 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Yura
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/大沢界雄
www6.plala.or.jp

URL : https://www.valka.cz/Osawa-Kaiju-t183249#535496Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Ósawa
Jméno:
Given Name:
Kaijú
Jméno v originále:
Original Name:
大沢界雄 / おおさわ・かいゆう
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.02.1879-21.12.1881 Vojenská akadémia
19.01.1886-28.11.1888 Armádne vojnové kolégium
11.01.1893-DD.MM.RRRR vojenské vedy
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
24.12.1881 podporučík
16.05.1885 poručík
10.11.1890 kapitán
20.04.1895 major
01.10.1898 podplukovník
03.11.1901 plukovník
20.01.1905 generálmajor
14.02.1912 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
24.07.1901-03.11.1901 Velitel : 3. kancelář (přeprava a spojení) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
03.11.1901-20.01.1905 Velitel : 3. kancelář (přeprava a spojení) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
20.01.1905-13.11.1907 Velitel : 3. kancelář (přeprava a spojení) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
22.01.1908-21.12.1908 Velitel : 3. kancelář (přeprava a spojení) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
21.12.1908-27.12.1911 Velitel : 3. kancelář (přeprava a spojení) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
27.12.1911-14.02.1912 Velitel : Pevnost Yura
14.02.1912-28.09.1912 Velitel : Pevnost Yura

Ručně vyplněné položky:
28.02.1883-DD.MM.RRRR 1. prapor 2. gardového pešieho pluku
01.08.1887-27.11.1887 pridelený k Vojenskej akadémii
21.11.1887-02.11.1889 1. peší pluk
02.11.1889-27.06.1890 1. logistický prapor?
27.06.1890-DD.MM.RRRR pridelený k Generálnemu štábu
15.12.1890-DD.MM.RRRR 1. kancelária Generálneho štábu
12.07.1895-DD.MM.RRRR 1. kancelária Generálneho štábu
27.09.1895-01.04.1896 náčelník železničnej sekcie
01.04.1896-11.05.1896 náčelník dočastnej prepravnej jednotky?
11.05.1896-16.01.1899 4. kancelária Generálneho štábu
28.12.1896-16.01.1899 Inštruktor, Námorné vojnové kolégium
16.01.1899-24.07.1901 pridelený k Generálnemu štábu
15.02.1899-24.07.1901 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
24.07.1901-13.11.1907 náčelník 3. kanceláře (přeprava a spojení) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
10.02.1904-13.11.1907 Komunikačný a prepravný sekretár Imperiálneho hlavného velitelstva
13.11.1907-22.01.1908 pridelený k Generálnemu štábu
22.01.1908-21.12.1908 poverený náčelník 3. kanceláře (přeprava a spojení) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
21.12.1908-27.12.1911 náčelník 3. kanceláře (přeprava a spojení) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
23.01.1909-27.12.1911 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
27.12.1911-28.09.1912 velitel pevnosti Yura
20.01.1914-DD.MM.RRRR Reserva
01.04.1926-DD.MM.RRRR výsluźba
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Vycházejícího slunce 2. třídy
2nd Class, The Order of the Rising Sun, Gold and Silver Star
旭日重光章 / きょくじつじゅうこうしょう
-

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 3. třídy
Order of Golden Kite 3rd Class
功三級金鵄勲章 / こうさんきゅうきんしくんしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/大沢界雄
www6.plala.or.jp
URL : https://www.valka.cz/Osawa-Kaiju-t183249#535596Verze : 3
MOD