Main Menu
User Menu

Dělostřelecký oddíl I/31 [1941-1943]

1st Artillery Battalion / Delostrelecká oddiel I/31

     
Název:
Name:
Dělostřelecký oddíl I/31
Originální název:
Original Name:
Delostrelecký oddiel I/31
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
16.10.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.07.1941-16.10.1943 Dělostřelecký pluk 31
Dislokace:
Deployed:
26.07.1941-16.10.1943 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
25.07.1941-01.12.1941 Vesel, Milan (Major)
01.12.1941-DD.MM.RRRR Beniač, Štefan (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.07.1941-16.10.1943 Dělostřelecká baterie 1/31
26.07.1941-16.10.1943 Dělostřelecká baterie 2/31
26.07.1941-16.10.1943 Dělostřelecká baterie 3/31

Ručně vyplněné položky:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Cséfalvay, František: Vojenské dějiny Slovenska 5 (1939–1945). Bratislava, Magnet-press 2008.
Mičianik, Pavel: Slovenská armáda v ťažení proti Sovietskému zväzu (1941–1944). Zv. 1. Banská Bystrica, Dali-BB 2007.
Mičianik, Pavel: Slovenská armáda v ťažení proti Sovietskému zväzu (1941–1944). Zv. 2. Banská Bystrica, Dali-BB 2008.
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-oddil-I-31-1941-1943-t183055#534903Verze : 0
MOD