Main Menu
User Menu

Jamada, Usao

Usao Yamada / 山田卯三男

     
Příjmení:
Surname:
Jamada
Jméno:
Given Name:
Usao
Jméno v originále:
Original Name:
山田卯三男 / やまだ・うさお
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
13.09.1879 ?, prefektura Ehime /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
11.07.1966 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 1. brigáda těžkého polního dělostřelectva
velitel: Pevnost Tsushima
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/山田卯三男
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Jamada-Usao-t182749#534192Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Jamada
Jméno:
Given Name:
Usao
Jméno v originále:
Original Name:
山田卯三男 / やまだ・うさお
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-22.11.1901 Vojenská akadémia
DD.MM.RRRR-18.12.1907 Armádne delostrelecká technická škola
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
23.06.1902 podporučík
02.08.1904 poručík
21.12.1908 kapitán
07.05.1917 major
10.08.1920 podplukovník
15.12.1924 plukovník
01.08.1930 generálmajor
01.08.1934 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1930-08.08.1932 Velitel : Pevnost Tsushima

Ručně vyplněné položky:
23.06.1902-DD.MM.RRRR 2. pluk polného delostrelectva
21.12.1907-21.12.1908 Armádny technický dohlad
21.12.1908-08.11.1918 Inštruktor, Armádna delostrelecká technická škola
08.11.1918-20.07.1921 Inštruktor, Armádna škola strelby polného delostrelectva
20.07.1921-15.08.1922 2. pluk polného delostrelectva
15.08.1922-15.12.1924 Inštruktor, Armádna delostrelecká technická škola
10.07.1923-15.12.1924 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
15.12.1924-01.05.1925 velitel výcvikovej jednotky protilietadlového delostrelectva, Armádna škola polného delostrelectva
15.12.1924-01.05.1925 štábny dôstojník, výskumná sekcia Armádna škola polného delostrelectva
01.05.1925-01.08.1930 Inštruktor, Armádna škola polného delostrelectva
09.06.1925-01.08.1930 štábny dôstojník, výskumná sekcia Armádna škola polného delostrelectva
01.08.1930-08.08.1932 velitel Pevnosti Tsushima
08.08.1932-01.08.1933 velitel 1. brigády ťažkého polného delostrelectva
01.08.1933-01.08.1934 náčelník 3. sekcie Vojenskáho technického velenia
30.08.1934-DD.MM.RRRR Reserva
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/山田卯三男
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Jamada-Usao-t182749#534212Verze : 1
MOD