Main Menu
User Menu

Nišihara, Šigetaró

Shigetaro Nishihara / 西原茂太郎

     
Příjmení:
Surname:
Nišihara
Jméno:
Given Name:
Šigetaró
Jméno v originále:
Original Name:
西原茂太郎 / にしはら・しげたろう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
10.01.1872 ?, prefektura Fukuoka /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
21.12.1935 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Tsushima
velitel: Cušimská bezpečnostní jednotka
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/西原茂太郎
URL : https://www.valka.cz/Nisihara-Sigetaro-t182689#534091Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Nišihara
Jméno:
Given Name:
Šigetaró
Jméno v originále:
Original Name:
西原茂太郎 / にしはら・しげたろう
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-25.07.1893 Vojenská akadémia
DD.MM.RRRR-28.11.1896 Armádna delostrelecká technická škola
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
07.03.1894 podporučík
24.03.1895 poručík
25.10.1897 kapitán
16.11.1904 major
10.10.1910 podplukovník
15.02.1915 plukovník
15.04.1919 generálmajor
06.08.1923 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
15.04.1919-09.08.1920 Velitel : Cušimská bezpečnostní jednotka
09.08.1920-20.07.1921 Velitel : Pevnost Tsushima

Ručně vyplněné položky:
07.03.1894-DD.MM.RRRR Gardový ženijný prapor
04.03.1897-DD.MM.RRRR študetský zbor Vojenskej akadémie
25.10.1897-05.05.1899 Gardový ženijný prapor
05.05.1899-01.09.1901 Inštruktor, Vojenská delostrelecká technická škola
01.09.1901-20.01.1904 1. ženijný prapor
20.01.1904-31.08.1906 Telegrafný výcvikový prapor?
31.08.1906-12.07.1907 pridelený k Armádnemu technickému dohladu
12.07.1907-01.07.1910 velitel 7. ženijného praporu
01.07.1910-28.09.1912 velitel 14. ženijného praporu
28.09.1912-22.08.1913 velitel 18. ženijného praporu
22.08.1913-DD.MM.RRRR Inštruktor, Vojenská akadémia
29.04.1915-15.04.1919 člen Armádnej komisie technického dohladu
15.04.1919-09.08.1920 velitel Cušimskej bezpečnostnej jednotky
09.08.1920-20.07.1921 velitel Pevnosti Tsushima
20.07.1921-06.08.1923 pridelený k veleniu 13. divízie
01.09.1923-DD.MM.RRRR Reserva
Vyznamenání:
Awards:

20.12.1895

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 4. třídy
Order of Golden Kite 4th Class
功四級金鵄勲章 / こうよんきゅうきんしくんしょう
-

01.11.1920

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

30.09.1923

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/西原茂太郎
URL : https://www.valka.cz/Nisihara-Sigetaro-t182689#534094Verze : 1
MOD