Main Menu
User Menu

35. obrněný pluk (lehký) [1941-1943]

35th Armored Regiment (Light)

     
Název:
Name:
35. obrněný pluk (lehký)
Originální název:
Original Name:
35th Armored Regiment (Light)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.05.1941
Předchůdce:
Predecessor:
5. obrněný pluk (lehký)
Datum zániku:
Disbanded:
10.09.1943
Nástupce:
Successor:
35. tankový prapor
8. tankový prapor
771. tankový prapor
rota D, 25. jezdecká průzkumná eskadrona (mechanizovaná)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.05.1941-01.01.1942 4. obrněná brigáda
01.01.1942-10.09.1943 4. obrněná divize
Dislokace:
Deployed:
08.05.1941-02.10.1942 Pine Camp, NY
02.10.1942-17.11.1942 Tullahoma, Camp Forrest
17.11.1942-12.06.1943 Desert Centre, Camp Young
12.06.1943-10.09.1943 Brownwood, Camp Bowie

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Stanton, Shelby L.: World War II Order of Battle: An Encyclopedic Reference to U.S. Army Ground Forces from Battalion through Division, 1939-1946
URL : https://www.valka.cz/35-obrneny-pluk-lehky-1941-1943-t182570#533882Verze : 1
MOD