Main Menu
User Menu

13. obrněný pluk [1942-1944]

13th Armored Regiment

     
Název:
Name:
13. obrněný pluk
Originální název:
Original Name:
13th Armored Regiment
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1942
Předchůdce:
Predecessor:
13. obrněný pluk (lehký)
Datum zániku:
Disbanded:
20.07.1944
Nástupce:
Successor:
13. tankový prapor
4. tankový prapor
rota D, 81. jezdecká průzkumná eskadrona (mechanizovaná)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1942-20.07.1944 1. obrněná divize
Dislokace:
Deployed:
01.01.1942-10.04.1942 Fort Knox, Fort Knox
10.04.1942-13.05.1942 New Hanover, Fort Dix

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Stanton, Shelby L.: World War II Order of Battle: An Encyclopedic Reference to U.S. Army Ground Forces from Battalion through Division, 1939-1946
URL : https://www.valka.cz/13-obrneny-pluk-1942-1944-t182537#533811Verze : 1
MOD