Andó, Rinzó

Rinzo Ando / 安藤麟三

     
Příjmení:
Surname:
Andó
Jméno:
Given Name:
Rinzó
Jméno v originále:
Original Name:
安藤麟三 / あんどう・りんぞう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
15.04.1886 ?, prefektura Ibaraki /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
29.08.1939 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Tokijskáho zálivu
velitel: 7. pluk těžkého polního dělostřelectva
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/安藤麟三
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Ando-Rinzo-t182142#533057Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Andó
Jméno:
Given Name:
Rinzó
Jméno v originále:
Original Name:
安藤麟三 / あんどう・りんぞう
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-25.11.1905 Vojenská akadémia
DD.MM.RRRR-25.11.1910 Armádna delostrelecká technická škola
12.12.1914-27.11.1917 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
26.06.1906 podporučík
17.04.1909 poručík
18.08.1916 kapitán
15.08.1922 major
06.08.1926 podplukovník
01.08.1930 plukovník
01.08.1935 generálmajor
15.07.1938 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
26.08.1937-15.07.1938 Velitel : Pevnost Tokijského zálivu
15.07.1938-12.09.1938 Velitel : Pevnost Tokijského zálivu

Ručně vyplněné položky:
26.06.1906-27.12.1909 17. pluk polného delostrelectva
27.12.1909-DD.MM.RRRR Adjutant ? praporu 17. pluk polného delostrelectva
18.01.1911-23.12.1912 17. pluk polného delostrelectva
23.12.1912-17.12.1915 pridelený k Generálnemu štábu
17.12.1915-18.08.1916 Adjutant ? praporu 17. pluk polného delostrelectva
18.08.1916-DD.MM.RRRR 17. pluk polného delostrelectva
27.02.1920-20.07.1921 pridelený k Generálnemu štábu
20.07.1921-DD.MM.RRRR vojenský dôstojník na Ruskej ambasáde
14.10.1924-20.12.1924 pridelený k 1. pluku polného delostrelectva
20.12.1924-18.02.1926 velitel ? praporu 1. pluk polného delostrelectva
18.02.1926-21.11.1928 pridelený k veleniu Kwantungskej armády
21.11.1928-01.08.1931 pridelený k Generálnemu štábu
01.08.1931-01.08.1933 pridelený k veleniu 1. divízie
01.08.1933-01.08.1934 velitel 7. pluku ťažkého delostrelectva
01.08.1934-26.08.1937 náčelník zvláštnej agentúry Harbin
26.08.1937-12.09.1938 velitel Pevnosti Tokyjského zálivu
12.09.1938-01.08.1939 velitel 11. náhradnej divízie
Vyznamenání:
Awards:

01.11.1920

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

10.02.1940

Řád Posvátného pokladu 1. třídy
Order of Sacred Treasure 1st Class
瑞宝大綬章 / ずいほうだいじゅしょう
posmrtne / posthumously

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/安藤麟三
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Ando-Rinzo-t182142#533061Verze : 1
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!