Main Menu
User Menu

Granátnický pluk (motorizovaný) 76 [1942-1944]

76th Grenadier Regiment (Motorized)

Grenadier-Regiment (motorisiert) 76

     
Název:
Name:
Granátnický pluk (motorizovaný) 76
Originální název:
Original Name:
Grenadier-Regiment (motorisiert) 76
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Pěší pluk (motorizovaný) 76
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1944
Nástupce:
Successor:
Pluk tankových granátníků 76
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1942-23.07.1943 20. pěší divize (motorizovaná)
23.07.1943-01.12.1944 20. divize tankových granátníků
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
06.02.1943-10.11.1943 Koopmann, Erwin (Major)
10.11.1943-01.12.1944 Stammerjohann, Reinhold (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Granatnicky-pluk-motorizovany-76-1942-1944-t182092#532994Verze : 1
MOD