Main Menu
User Menu

1. letecká skupina [1941-1942]

1st Air Group / 第一航空隊 (1. Kokutai)

     
Název:
Name:
1. letecká skupina
Originální název:
Original Name:
第一航空隊
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.04.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.10.1942
Nástupce:
Successor:
752. námořní letecká skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.04.1941-31.08.1941 24. letecká flotila
01.19.1941-31.03.1942 21. letecká flotila
01.04.1942-DD.MM.RRRR 24. letecká flotila
Dislokace:
Deployed:
10.04.1941-23.05.1941 Sin-ču, Letiště Sintiku /
24.05.1941-DD.07.M.19 Kwajalein, ? /
DD.07.1941-31.08.1941 Chan-Khou, ? /
01.19.1941-30.11.1941 Sin-ču, Letiště Sintiku /
01.12.1941-06.01.1942 Tchaj-nan, Letiště Tchaj-nan /
07.01.1942-DD.MM.1942 Davao, ? /
DD.MM.1942-DD.MM.1942 Menado, ? /
DD.MM.1942-DD.MM.1942 Kendari, ? /
DD.MM.1942-21.02.1942 Ambone, ? /
22.02.1942-04.03.1942 Truk, ? /
05.03.1942-31.10.1942 Rabaul, ? /

Velitel:
Commander:
01.04.1941-13.02.1942 Keikiči, Araki (Kajgun Tajsa / Kaigun Taisa)
14.02.1942-14.09.1942 Inoue, Samadži (Kajgun Tajsa / Kaigun Taisa)
15.09.1942-31.10.1942 Sonojama, Hitoši (Kajgun Čúsa / Kaigun Chusa)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Pinak, Jevgenij: Aviačasti Japonskogo imperatorskogo flota: bojevaja chronika; Arsenal-Kollekcija 2014/10; ISSN 2306-6695
URL : https://www.valka.cz/1-letecka-skupina-1941-1942-t182063#532923Verze : 0
MOD