Main Menu
User Menu

Spojovací prapor 11 [1940-1944]

11th Signal Battalion / Spojovací prápor 11

     
Název:
Name:
Spojovací prapor 11
Originální název:
Original Name:
Spojovací prápor 11
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.08.1944
Nástupce:
Successor:
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1940-22.06.1941 Velitelství pozemního vojska
22.06.1941-12.08.1941 Armádní skupina
12.08.1941-20.09.1941 Polní sbor
20.09.1941-30.08.1944 Velitelství pozemního vojska
Dislokace:
Deployed:
01.10.1940-07.07.1941 Martin, kasárny /
07.07.1941-20.09.1941 východoevropské válčiště
20.09.1941-30.08.1944 Martin, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.08.1942-16.08.1943 Brziak, Miloš (Nadporučík)
01.05.1944-30.08.1944 Brziak, Miloš (Nadporučík)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:


Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Spojovaci-prapor-11-1940-1944-t181736#532312Verze : 3
MOD