Main Menu
User Menu

Okamoto, Tokuzó

Tokuzo Okamoto / 岡本徳三

     
Příjmení:
Surname:
Okamoto
Jméno:
Given Name:
Tokuzó
Jméno v originále:
Original Name:
岡本徳三 / おかもと・とくぞう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálmajor (in memoriam)
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
09.09.1892 ?, prefektura Šiga /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
13.05.1940 Tokio /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 71. pěší pluk
náčelník štábu: 23. divize
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/岡本徳三
URL : https://www.valka.cz/Okamoto-Tokuzo-t181564#532065Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Okamoto
Jméno:
Given Name:
Tokuzó
Jméno v originále:
Original Name:
岡本徳三
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-26.05.1913 Vojenská akadémia
07.12.1920-29.11.1923 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1913 podporučík
DD.08.1917 poručík
DD.08.1923 kapitán
10.08.1928 major
01.08.1933 podplukovník
02.08.1937 plukovník
13.05.1940 generálmajor 1)
Průběh vojenské služby:
Military Career:

25.12.1913-DD.MM.RRRR 36. peší pluk
DD.04.1919-DD.01.1920 pridelený k veleniu vojenskej prepravy
DD.01.1920-DD.MM.RRRR pridelený ku Generálnemu štábu
29.11.1923-DD.03.1927 36. peší pluk
DD.03.1927-10.08.1928 pridelený k Sekcii vojenskej prepravy?
10.08.1928-DD.03.1930 Vojenská spojovacia škola
DD.03.1930-DD.08.1932 velitel ? praporu 14. peší pluk
DD.08.1932-01.08.1933 štábny dôstojník 5. divízia
01.08.1933-DD.08.1934 pridelený k 1. gardovému pešiemu pluku
DD.08.1934-DD.08.1936 pridelený k veleniu Kwantugskej armády
DD.08.1936-02.08.1937 pridelený k Sekcii vojenskej prepravy?
02.08.1937-23.04.1938 štáb pevnosti Shimonoseki
23.04.1938-06.07.1939 velitel 71. pešieho pluku
06.07.1939-DD.08.1939 23rd Division Chief of Staff
DD.08.1939-DD.MM.RRRR hospitalizovaný z dôvodu bojových zranení
DD.09.1939-13.05.1940 pridelený k veleniu 23. divízie
13.05.1940-DD.MM.RRRR umiera v 1. vojenskej nemocnici na následky zranení
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
1) posmrtne
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/岡本徳三
URL : https://www.valka.cz/Okamoto-Tokuzo-t181564#532066Verze : 1
MOD