Main Menu
User Menu

Rota kanónů proti útočné vozbě 6 [1941-1944]

6th Anti-Armour Company / Rota kanónov proti útočnej vozbe 6

     
Název:
Name:
Rota kanónů proti útočné vozbě 6
Originální název:
Original Name:
Rota kanónov proti útočnej vozbe 6
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.08.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1941-23.06.1941 Prapor kanónů proti útočné vozbě II
23.06.1941-25.07.1941 Prapor útočné vozby
25.07.1941-30.08.1944 Prapor kanónů proti útočné vozbě II
Dislokace:
Deployed:
01.01.1941-23.06.1941 Turčiansky Svätý Martin, kasárny /
23.06.1941-25.07.1941 východoevropské válčiště
25.07.1941-30.08.1944 Turčiansky Svätý Martin, kasárny /

Velitel:
Commander:
23.06.1941-DD.01.1942 Bevelaqua, Jozef (Nadporučík)
01.01.1943-DD.MM.RRRR Adam, František (Stotník)
Výzbroj:
Armament:
01.01.1941-30.08.1944 vz. 37
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006., https://www.vhu.sk/data/files/371.pdf, https://www.vhu.sk/index.php?ID=1533
URL : https://www.valka.cz/Rota-kanonu-proti-utocne-vozbe-6-1941-1944-t181349#531619Verze : 5
MOD