Main Menu
User Menu

Rota útočné vozby 2 [1941-1944]

2nd Armoured Company / Rota útočnej vozby 2

     
Název:
Name:
Rota útočné vozby 2
Originální název:
Original Name:
Rota útočnej vozby 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.08.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1941-30.08.1944 Prapor útočné vozby I
23.06.1941-25.07.1941 Prapor útočné vozby
25.07.1941-30.08.1944 Prapor útočné vozby I
Dislokace:
Deployed:
01.01.1941-23.06.1941 Turčiansky Svätý Martin, kasárny /
23.06.1941-25.07.1941 východoevropské válčiště
25.07.1941-30.08.1944 Turčiansky Svätý Martin, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.01.1941-23.06.1941 Bevelaqua, Jozef (Nadporučík)
23.06.1941-13.07.1941 Vančo, Štefan - podľahol zraneniam utrpeným v bitke o Lipovec (Nadporučík)
01.01.1943-30.08.1944 Achimský, Ján (Nadporučík)
Výzbroj:
Armament:
01.01.1941-30.08.1944
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006., https://www.vhu.sk/data/files/371.pdf, https://www.vhu.sk/index.php?ID=1533
URL : https://www.valka.cz/Rota-utocne-vozby-2-1941-1944-t181340#531610Verze : 5
MOD