Main Menu
User Menu

Tanaka, Rjúkiči

Ryukichi Tanaka / 田中隆吉

     
Příjmení:
Surname:
Tanaka
Jméno:
Given Name:
Rjúkiči
Jméno v originále:
Original Name:
田中隆吉 / たなか・りゅうきち
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
09.07.1896 ?, prefektura Šimane /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
05.06.1972 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Rajin
náčelník štábu: 1. armáda
velitel: 25. pluk horského dělostřelectva
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/田中隆吉
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Tanaka-Rjukici-t180991#530847Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Tanaka
Jméno:
Given Name:
Rjúkiči
Jméno v originále:
Original Name:
田中隆吉 / たなか・りゅうきち
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Vojenská rurálna škola Hiroshima
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Vojenské detské školské centrum
DD.MM.RRRR-28.05.1914 Vojenská akadémia
01.12.1919-29.11.1912 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1914 podporučík
DD.MM.1918 poručík
DD.MM.1923 kapitán
DD.MM.RRRR major
DD.03.1934 podplukovník
02.08.1937 plukovník
09.03.1940 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
09.03.1940-02.12.1940 Náčelník štábu : 1. armáda
28.06.1941-15.10.1941 Velitel : Armádní škola Nakano
31.03.1945-08.04.1945 Velitel : Pevnost Rajin

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.1918-DD.MM.RRRR 26. pluk polného delostrelectva
DD.07.1927-DD.08.1929 pridelený k Generálnemu štábu (Čínske spravodajstvo)
DD.08.1929-DD.10.1930 pridelený k Skupina politické situace 7. sekce 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
DD.10.1930-DD.08.1932 Vojenská atašé na Čínskom dvore (Shanghai)
DD.08.1932-DD.03.1934 velitel 4. praporu polného delostrelectva
DD.03.1934-15.03.1935 pridelený k 1. pluku pokného delostrelectva
15.03.1935-02.08.1937 štábny dôstojník (imformácie), Kwantungskej armády
DD.08.1936-DD.01.1937 náčelník zvláštnej agantúry Dehua
02.08.1937-10.12.1938 velitel 25. pluku horského delostrelectva
10.12.1938-16.01.1939 pridelený k pobočke Vojenskej administrácie, Kancelárie vojenskej administrácie, Ministertva vojny
16.01.1939-09.03.1940 náčelník pobočky Vojenskej administrácie, Kancelárie vojenskej administrácie, Ministertva vojny
09.03.1940-02.12.1940 náčelník štábu 1. armády
02.12.1940-01.10.1942 náčelník Kancelárie vojenskej administrácie, Ministertva vojny
28.06.1941-15.10.1941 riaditel školy Nakano (špionáž a sabotáže)
30.09.1942-30.10.1942 pridelený k veleniu Východného vojenského velitelstva
30.10.1942-DD.MM.RRRR Reserva
31.03.1945-DD.MM.RRRR znovu povolaný
31.03.1945-08.04.1945 velitel pevnosti Rajin
31.03.1945-08.04.1945 pridelený ku Kontinentálnemu železničnému velitelstvu
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/田中隆吉
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Tanaka-Rjukici-t180991#530867Verze : 3
MOD