Main Menu
User Menu

Pluk tankových granátníků 25 [1942-1945]

25th Tank Grenadier Regiment

Panzergrenadier-Regiment 25

     
Název:
Name:
Pluk tankových granátníků 25
Originální název:
Original Name:
Panzergrenadier-Regiment 25
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Střelecký pluk 25
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.07.1942-22.12.1942 12. brigáda tankových granátníků
22.12.1942-08.05.1945 12. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
10.07.1942-DD.MM.1943 Mickl, Johann (Oberst)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
DD.09.1944-08.05.1945 Engelien, Hans (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Pluk-tankovych-granatniku-25-1942-1945-t180809#530317Verze : 0
MOD