Main Menu
User Menu

Taneda, Hidemi

Hidemi Taneda / 種子田秀実

     
Příjmení:
Surname:
Taneda
Jméno:
Given Name:
Hidemi
Jméno v originále:
Original Name:
種子田秀実 / たねだ・ひでみ
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
29.12.1867 ?, prefektura Kagošima /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
25.04.1936 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Port Arthur
velitel: 7. pěší brigáda
velitel: 8. pěší pluk
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
http://sakurataro.org/db/種子田秀実
URL : https://www.valka.cz/Taneda-Hidemi-t180799#530243Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Hidemi
Jméno:
Given Name:
Taneda
Jméno v originále:
Original Name:
種子田秀実 / たねだ・ひでみ
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-23.07.1892 Vojenská akadémia
28.12.1897-20.12.1900 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
13.03.1893 podporučík
19.03.1895 poručík
02.03.1899 kapitán
27.08.1904 major
21.12.1908 podplukovník
28.09.1912 plukovník
06.08.1917 generálmajor
20.07.1921 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
20.07.1921-06.08.1923 Velitel : Pevnost Port Arthur

Ručně vyplněné položky:
13.03.1893-14.07.1895 14. peší pluk
14.07.1895-DD.MM.RRRR pridelený k Študentskému zboru
21.01.1897-DD.MM.RRRR 14. peší pluk
03.06.1901-04.03.1903 pridelený k Generálnemu štábu
04.03.1903-13.11.1907 štábny dôstojník 12. divízia
13.11.1907-21.12.1908 štábny dôstojník 18. divízia
21.12.1908-22.02.1912 pridelený k 28. peśiemu pluku
22.02.1912-28.09.1912 pridelený k 66. pešiemu pluku
28.09.1912-22.08.1913 velitel plukovného okresu Utsunomiya
22.08.1913-15.02.1915 velitel 8. pešieho pluku
15.02.1915-06.08.1917 náčelník štábu Imperiálnej gardy
06.08.1917-10.08.1920 velitel 7. pešej brigády
10.08.1920-20.07.1921 pridelený k veleniu 8. divízie
20.07.1921-06.08.1923 velitel pevnosti Port Arthur
01.09.1923-DD.MM.RRRR Reserva
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

25.10.1921

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
http://sakurataro.org/db/種子田秀実
URL : https://www.valka.cz/Taneda-Hidemi-t180799#530246Verze : 0
MOD