Main Menu
User Menu

Jezdecký přezvědný oddíl 2 [1940-1944]

2nd Cavalry Reconnaissance Division / Jazdecký priezvedný oddiel 2

     
Název:
Name:
Jezdecký přezvědný oddíl 2
Originální název:
Original Name:
Jazdecký priezvedný oddiel 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.08.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1940-23.06.1941 Velitelství divisní oblasti 2
23.06.1941-07.07.1941 Rychlá skupina
07.07.1941-12.08.1941 2. divise
12.08.1941-18.05.1944 Velitelství divisní oblasti 2
18.05.1944-30.08.1944 1. pěší divise
Dislokace:
Deployed:
01.10.1940-30.08.1944 Michalovce, ? /

Velitel:
Commander:
01.10.1940-07.07.1941 Dualský, Tibor (Stotník)
25.07.1941-15.01.1943 Dualský, Tibor (Major)
15.01.1943-01.07.1943 Bílej, Juraj (Stotník)
01.07.1943-30.11.1943 Bílej, Juraj (Major)
30.11.1943-01.02.1944 Dualský, Tibor (Major)
01.02.1944-25.08.1944 Bílej, Juraj (Major)
25.08.1944-30.08.1944 Kučera, Martin (Stotník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1940-30.08.1944 Cyklistická eskadrona 2
01.10.1940-30.08.1944 Jezdecká eskadrona 1/2
01.10.1940-30.08.1944 Jezdecká eskadrona 2/2
01.10.1940-30.08.1944 Kulometná eskadrona 2
01.10.1940-30.08.1944 Vozatajská eskadrona 2

Ručně vyplněné položky:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Jezdecky-prezvedny-oddil-2-1940-1944-t180607#529627Verze : 8
MOD