Main Menu
User Menu

Jezdecký přezvědný oddíl 3 [1939-1940]

3rd Cavalry Reconnaissance Division / Jazdecký priezvedný oddiel 3

     
Název:
Name:
Jezdecký přezvědný oddíl 3
Originální název:
Original Name:
Jazdecký priezvedný oddiel 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Jezdecká korouhev 3
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1940
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.08.1939-20.10.1939 Vyšší velitelství 3
01.09.1939-01.10.1939 3. divise
01.10.1939-20.10.1939 Vyšší velitelství 3
20.10.1939-01.10.1940 Velitelství divisní oblasti 3
Dislokace:
Deployed:
15.08.1939-01.10.1940 Michalovce, ? /

Velitel:
Commander:
15.08.1939-DD.09.1940 Malár, Ján (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.08.1939-01.10.1940 Jezdecká eskadrona 1/3
15.08.1939-01.10.1940 Jezdecká eskadrona 2/3
15.08.1939-01.10.1940 Náhradní eskadrona 3
15.08.1939-01.10.1940 Pomocná eskadrona 3
15.08.1939-01.10.1940 Vozatajská eskadrona 3

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Jezdecky-prezvedny-oddil-3-1939-1940-t180600#529616Verze : 2
MOD