Main Menu
User Menu

Jezdecká korouhev III [1939-1939]

3rd Cavalry Battalion / Jazdecká koruhva III

     
Název:
Name:
Jezdecká korouhev III
Originální název:
Original Name:
Jazdecká koruhva III
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.08.1939
Nástupce:
Successor:
Jezdecký přezvědný oddíl 3
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
02.05.1939-15.08.1939 Vyšší velitelství 3
Dislokace:
Deployed:
02.05.1939-15.08.1940 Michalovce, ? /

Velitel:
Commander:
15.05.1939-17.05.1939 Malár, Ján (Štábny kapitán)
17.05.1939-15.08.1939 Malár, Ján (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
02.05.1939-15.08.1939 Jezdecká eskadrona 1/III
02.05.1939-15.08.1939 Jezdecká eskadrona 2/III
02.05.1939-15.08.1939 Náhradní eskadrona 3
02.05.1939-15.08.1939 Pomocná eskadrona 3
02.05.1939-15.08.1939 Vozatajská eskadrona 3

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Jezdecka-korouhev-III-1939-1939-t180596#529609Verze : 1
MOD