Main Menu
User Menu

Ogata, Tagao

Tagao Ogata / 緒方多賀雄

     
Příjmení:
Surname:
Ogata
Jméno:
Given Name:
Tagao
Jméno v originále:
Original Name:
緒方多賀雄 / おがた・たがお
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
12.02.1869 ?, prefektura Kumamoto /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
05.01.1935 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Port Arthur
velitel: 9. pěší brigáda
velitel: 79. peší pluk
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
sakurataro.org;
URL : https://www.valka.cz/Ogata-Tagao-t180460#529327Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Tagao
Jméno:
Given Name:
Ogata
Jméno v originále:
Original Name:
緒方多賀雄 / おがた・たがお
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-26.07.1890 vojenská akadémia
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
26.03.1891 podporučík
20.10.1894 poručík
21.01.1898 kapitán
09.12.1903 Major
13.11.1907 podplukovník
06.09.1911 plukovník
18.08.1916 generálmajor
10.08.1920 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
14.09.1911-10.08.1914 Velitel : 4. pěší pluk
01.04.1916-18.08.1916 Velitel : 79. pěší pluk
10.08.1920-20.07.1921 Velitel : Pevnost Port Arthur

Ručně vyplněné položky:
26.03.1891-23.03.1896 23. peší pluk
23.03.1896-25.09.1896 6. Taiwanský peší obranný pluk
25.09.1896-21.05.1897 23. peší pluk
21.05.1897-28.02.1901 adjutant praporu 23. peší pluk
28.02.1901-09.12.1903 Inštruktor, Vojenská škola Toyama
09.12.1903-08.04.1904 23. peší pluk
08.04.1904-09.03.1906 riaditel Vojenskej rurálnej školy Hiroshima
09.03.1906-14.02.1907 Vojenská škola Toyama
14.02.1907-13.11.1907 velitel praporu, 41. peší pluk
13.11.1907-06.09.1911 pridelený k 56. pešiemu pluku
06.09.1911-10.08.1914 velitel 4. pešieho pluku
10.08.1914-01.04.1916 velitel 1. mimoriadneho? Korejského pešieho pluku
01.04.1916-18.08.1916 velitel 79. pešieho pluku
18.08.1916-10.08.1920 velitel 9. pešej brigády
10.08.1920-20.07.1921 velitel pevnosti Port Arthur
01.11.1921-DD.MM.RRRR Reserva
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 4. třídy
Order of Golden Kite 4th Class
功四級金鵄勲章 / こうよんきゅうきんしくんしょう
-

31.07.1920

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

01.11.1920

Řád Vycházejícího slunce 2. třídy
2nd Class, The Order of the Rising Sun, Gold and Silver Star
旭日重光章 / きょくじつじゅうこうしょう
-

01.11.1920

Řád Zlatého luňáka 3. třídy
Order of Golden Kite 3rd Class
功三級金鵄勲章 / こうさんきゅうきんしくんしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
sakurataro.org;
URL : https://www.valka.cz/Ogata-Tagao-t180460#530144Verze : 0
MOD