Main Menu
User Menu

Nakamura, Aizó

Aizo Nakamura / 中村愛三

     
Příjmení:
Surname:
Nakamura
Jméno:
Given Name:
Aizó
Jméno v originále:
Original Name:
中村愛三 / なかむら・あいぞう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
26.02.1858 ?, prefektura Mie /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
22.10.1925 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Port Arthur
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
sakurataro.org;
URL : https://www.valka.cz/Nakamura-Aizo-t180380#529136Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Nakamura
Jméno:
Given Name:
Aizó
Jméno v originále:
Original Name:
中村愛三 / なかむら・あいぞう
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.01.1880-25.12.1882 Vojenská akadémia
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
DD.MM.RRRR podporučík
04.06.1886 poručík
13.11.1890 kapitán
06.01.1895 major
01.10.1898 podplukovník
01.06.1902 plukovník
03.10.1905 generálmajor
28.09.1912 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
26.02.1912-28.09.1912 Velitel : Pevnost Port Arthur
28.09.1912-26.12.1912 Velitel : Pevnost Port Arthur

Ručně vyplněné položky:
13.11.1890-29.10.1897 Inštruktor, Vojenská delostrelecká technická škola
14.09.1895-21.12.1898 Inštruktor, Armádne vojnové kolégium
29.10.1897-26.01.1899 štábny dôstojník 1. armáda
26.01.1899-28.10.1899 pridelený k Generálnemu štábu, ženijná komisia?
28.10.1899-27.12.1899 štáb Tokijskej obrany
27.12.1899-01.06.1902 štáb pevnosti Tokyjského zálivu
12.01.1900-01.06.1902 štáb námorného okresu Yokosuka
01.06.1902-01.12.1902 Inšpektor, ženijná komsia?
01.12.1902-10.02.RRRR velitel 5. ženijného praporu
10.02.1904-11.04.1904 velitel 1 fortifikácii
11.04.1904-01.09.1906 štáb, velenie armádnych fortifikácii
01.09.1906-27.11.1906 pridelený k veleniu 1. divízie
27.11.1906-21.12.1908 velitel Qing posádky
21.12.1908-14.01.1909 velitel Prepravnej brigády
14.01.1909-26.04.1912 Velitel Vojenská delostrelecká technická škola
26.04.1912-26.12.1912 velitel pevnost Port Arthur
Vyznamenání:
Awards:

20.09.1895

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

01.04.1906

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 4. třídy
Order of Golden Kite 4th Class
功四級金鵄勲章 / こうよんきゅうきんしくんしょう
-

26.05.1911

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

15.12.1919

Velkostuha řádu Vycházejícího slunce
1st Class, Grand Cordon of the Order of the Rising Sun
勲一等旭日大綬章 / くんいっとう きょくじつだいじゅしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
sakurataro.org;
URL : https://www.valka.cz/Nakamura-Aizo-t180380#529161Verze : 0
MOD