Main Menu
User Menu

Saišo, Acufumi

Atsufumi Saisho / 税所篤文

     
Příjmení:
Surname:
Saišo
Jméno:
Given Name:
Acufumi
Jméno v originále:
Original Name:
税所篤文 / さいしょ・あつふみ
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.07.1885 ?, prefektura Kagošima /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
26.02.1910 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Port Arthur
velitel: Pevnost Hirošima
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
sakurataro.org;
URL : https://www.valka.cz/Saiso-Acufumi-t180364#529103Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Saišo
Jméno:
Given Name:
Acufumi
Jméno v originále:
Original Name:
税所篤文 / さいしょ・あつふみ
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.12.1875-DD.12.1878 Vojenská akadémia
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
01.02.1878 podporučík
12.10.1882 poručík
01.06.1886 kapitán
16.09.1891 major
16.04.1895 podplukovník
11.10.1897 plukovník
05.05.1902 generálmajor
01.08.1909 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
05.05.1902-01.05.1903 Velitel : Pevnost zálivu Hisroshima
01.05.1903-10.03.1904 Velitel : Pevnost zálivu Hisroshima
06.02.1905-01.04.1907 Velitel : Pevnost zálivu Hisroshima
01.04.1907-01.08.1909 Velitel : Pevnost Port Arthur
01.08.1909-26.02.1910 Velitel : Pevnost Port Arthur

Ručně vyplněné položky:
01.02.1878-31.05.1880 6. prapor horského delostrelectva
31.05.1880-01.06.1886 velitel čaty 3. prapor polného delostrelectva
01.06.1886-25.01.1887 1. prapor, 6. pluku polného delostrelectva
25.01.1887-14.01.1890 pridelený k sekcii delostrelectva, kancelárie delostrelectva Ministertsva vojny
14.01.1890-28.03.1890 pridelený k 1. sekcii? kancelárie delostrelectva Ministertsva vojny
28.03.1890-05.06.1895 pridelený k 1. sekcii? kancelárie vojenskej služby? Ministertsva vojny
05.06.1895-29.10.1896 náčelník 2. kancelárie? Ministertsva vojny ?
29.10.1896-05.05.1902 náčelník sekcie delostrelectva? kancelárie vojenskej služby? Ministertsva vojny
15.09.1897-05.05.1902 náčelník sekcie polného výstrojného materiálu,? kancelárie vojenskej služby? Ministertsva vojny
05.05.1902-01.05.1903 velitel pevnosti Wu
01.05.1903-10.03.1904 velitel pevnosti zálivu Hiroshima
10.03.1904-06.02.1905 velitel 2. delostrelectva
06.02.1905-01.04.1907 velitel pevnosti zálivu Hiroshima
01.04.1907-26.02.1910 velitel pevnosti Port Arthur
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Awards:

20.09.1895

Řád Zlatého luňáka 4. třídy
Order of Golden Kite 4th Class
功四級金鵄勲章 / こうよんきゅうきんしくんしょう
-

01.04.1906

Řád Vycházejícího slunce 2. třídy
2nd Class, The Order of the Rising Sun, Gold and Silver Star
旭日重光章 / きょくじつじゅうこうしょう
-

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 3. třídy
Order of Golden Kite 3rd Class
功三級金鵄勲章 / こうさんきゅうきんしくんしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/税所篤文
URL : https://www.valka.cz/Saiso-Acufumi-t180364#529110Verze : 2
MOD