Main Menu
User Menu

Satake, Jasudžiró

Yasujiro Satake / 佐竹保治郎

     
Příjmení:
Surname:
Satake
Jméno:
Given Name:
Jasudžiró
Jméno v originále:
Original Name:
佐竹保治郎 / さたけ・やすじろう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
25.05.1883 Edo /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
20.01.1955 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost ostrova Penghu
velitel: Velenie fortifikácii
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
sakurataro.org;
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Satake-Jasudziro-t180288#528966Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Satake
Jméno:
Given Name:
Jasudžiró
Jméno v originále:
Original Name:
佐竹保治郎 / さたけ・やすじろう
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-10.07.1914 Tokijská císařská univerzita
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-25.11.1905 vojenská akadémia
DD.MM.RRRR-25.11.1910 Armádna delostrelecká technická škola
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
26.06.1906 podporučík
21.12.1908 poručík
08.02.1916 kapitán
01.12.1921 major
02.03.1926 podplukovník
01.08.1930 plukovník
15.03.1935 generálmajor
01.03.1938 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
27.06.1932-01.08.1933 Velitel : Triangulační sekce Oddělení katastrálního mapování Generálního štábu
15.03.1935-07.03.1936 Velitel : Pevnost Pescadores

Ručně vyplněné položky:
26.06.1906-DD.MM.RRRR 5. ženijní prapor
01.04.1915-08.02.1916 adjutant, 8. ženijní prapor
08.02.1916-23.08.1920 Inštruktor, Vojenská delostrelecká technická škola
23.08.1920-02.03.1926 pridlený k veleniu vojenských fortifkácii
01.04.1922-02.03.1926 Inštruktor, Vojenská delostrelecká technická škola
21.08.1923-02.03.1926 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
02.03.1926-DD.MM.RRRR personálna sekcia, velenia vojenských fortifkácii
10.08.1928-01.08.1930 armádna ženijná divízia
01.08.1930-27.06.1932 velitel 7. ženijného praporu
27.06.1932-01.08.1933 náčelník Triangulační sekce Oddělení katastrálního mapování Generálního štábu
01.08.1933-15.03.1935 pridelený k veleniu vojenských fortifkácii
15.03.1935-07.03.1936 velitel pevnosti otrova Penghu
07.03.1936-09.03.1939 náčelník velenia vojenských fortifkácii
22.03.1939-DD.MM.RRRR Reserva
01.03.1945-DD.MM.1945 pridelený k 10. oblastnej armáde
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/佐竹保治郎
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Satake-Jasudziro-t180288#528984Verze : 1
MOD