Main Menu
User Menu

Dělostřelecký oddíl I/2 [1939-1944]

1st Artillery Battalion / Delostrelecký oddiel I/2

     
Název:
Name:
Dělostřelecký oddíl I/2
Originální název:
Original Name:
Delostrelecký oddiel I/2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.08.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1939-30.08.1944 Dělostřelecký pluk 2
Dislokace:
Deployed:
01.08.1939-28.08.1939 Ružomberok, kasárny /
28.08.1939-24.09.1939 středoevropské válčiště
24.09.1939-22.06.1941 Ružomberok, kasárny /
22.06.1941-25.07.1941 východoevropské válčiště
25.07.1941-30.08.1944 Ružomberok, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.08.1939-15.11.1939 Vesel, Milan (Stotník)
24.12.1939-01.10.1940 Badík, Ernest (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1939-01.10.1940 Dělostřelecká baterie 1/2
01.08.1939-01.10.1940 Dělostřelecká baterie 2/2
01.08.1939-01.10.1940 Dělostřelecká baterie 3/2
01.08.1939-01.10.1940 Dělostřelecká baterie 4/2
01.10.1940-30.08.1944 Dělostřelecká baterie 1/2
01.10.1940-30.08.1944 Dělostřelecká baterie 2/2
01.10.1940-30.08.1944 Dělostřelecká baterie 3/2

Ručně vyplněné položky:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-oddil-I-2-1939-1944-t180244#528877Verze : 3
MOD