Main Menu
User Menu

Pěší prapor II/102 [1941-1945]

2nd Infantry Battalion / Peší prápor II/102

     
Název:
Name:
Pěší prapor II/102
Originální název:
Original Name:
Peší prápor II/102
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
28.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.07.1941-28.04.1945 Pěší pluk 102
Dislokace:
Deployed:
25.07.1941-16.10.1943 východoevropské válčiště
16.10.1943-28.04.1945 středomořské válčiště

Velitel:
Commander:
25.07.1941-DD.MM.RRRR Noskovič, Rudolf (Podplukovník)
10.03.1943-06.10.1943 Bella, Štefan (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.07.1941-16.10.1943 Kulometná rota 8/102
25.07.1941-28.04.1945 Pěší rota 5/102
25.07.1941-28.04.1945 Pěší rota 6/102
25.07.1941-16.10.1943 Pěší rota 7/102
16.10.1943-28.04.1945 Pěší rota 4/102

Ručně vyplněné položky:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Pesi-prapor-II-102-1941-1945-t180216#528810Verze : 1
MOD