Main Menu
User Menu

Pěší prapor I/101 [1941-1945]

1st Infantry Battalion of the 101st Infantry Regiment / Peší prápor I/101

     
Název:
Name:
Pěší prapor I/101
Originální název:
Original Name:
Peší prápor I/101
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
28.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.07.1941-28.04.1945 Pěší pluk 101
Dislokace:
Deployed:
25.07.1941-16.10.1943 východoevropské válčiště
16.10.1943-28.04.1945 středomořské válčiště

Velitel:
Commander:
17.03.1942-DD.07.1942 Werner, Fridrich (Major)
10.03.1943-16.05.1943 Vosátko, Leopold (Major)
16.05.1943-11.06.1943 Strelka, Vojtech (Major)
11.06.1943-01.08.1943 Ryška, Ján (Major)
01.08.1943-DD.12.1943 Vosátko, Leopold (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.07.1941-16.10.1943 Kulometná rota 4/101
25.07.1941-28.04.1945 Pěší rota 1/101
25.07.1941-28.04.1945 Pěší rota 2/101
25.07.1941-28.04.1945 Pěší rota 3/101

Ručně vyplněné položky:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Pesi-prapor-I-101-1941-1945-t180211#528804Verze : 2
MOD