Main Menu
User Menu

Nakata, Tokimoči

Tokimochi Nakata / 中田時懋

     
Příjmení:
Surname:
Nakata
Jméno:
Given Name:
Tokimoči
Jméno v originále:
Original Name:
中田時懋 / なかた・ときもち
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.02.1853 ?, prefektura Kagošima /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
13.01.1927 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Sasebo
velitel: Pevnost ostrova Penghu
velitel: 9. pluk polního dělostřelectva
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
sakurataro.org;
URL : https://www.valka.cz/Nakata-Tokimoci-t180207#528799Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Nakata
Jméno:
Given Name:
Tokimoči
Jméno v originále:
Original Name:
中田時懋 / なかた・ときもち
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.02.1875-18.07.1877 Vojenská akadémia
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
22.12.1877 podporučík
15.05.1880 poručík
31.05.1884 kapitán
02.11.1889 major
09.02.1895 podplukovník
11.10.1897 plukovník
01.05.1903 generálmajor
21.12.1908 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1903-12.03.1906 Velitel : Pevnost Pescadores
12.03.1906-21.12.1908 Velitel : Pevnost Sasebo

Ručně vyplněné položky:
14.01.1887-14.05.1888 štábny dôstojník Kumamoto Chindai
14.05.1888-20.11.1888 Adjutant 1. pluk polného delostrelectva
20.11.1888-DD.MM.RRRR štábny dôstojník 6. divízia
15.08.1890-08.02.1893 pridelený k 2. sekcii delostrelectva Fukuhisageri?
08.02.1893-09.02.1895 velitel 1. praporu 3. pluku polného delostrelectva
09.02.1895-01.04.1896 pridelený k 3. divízii
01.04.1896-11.10.1897 pridelený ku Generálnemu guvernérovi Taiwanu
11.10.1897-01.05.1903 velitel 9. pluku polného delostrelectva
01.05.1903-12.03.1906 velitel pevnosti ostrova Penghu
12.03.1906-21.12.1908 velitel pevnosti Sasebo
01.04.1916-DD.MM.RRRR výslužba
Vyznamenání:
Awards:

18.10.1895

Řád Zlatého luňáka 4. třídy
Order of Golden Kite 4th Class
功四級金鵄勲章 / こうよんきゅうきんしくんしょう
-

01.04.1906

Řád Vycházejícího slunce 2. třídy
2nd Class, The Order of the Rising Sun, Gold and Silver Star
旭日重光章 / きょくじつじゅうこうしょう
-

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 3. třídy
Order of Golden Kite 3rd Class
功三級金鵄勲章 / こうさんきゅうきんしくんしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/中田時懋
URL : https://www.valka.cz/Nakata-Tokimoci-t180207#528807Verze : 1
MOD