Main Menu
User Menu

Pěší prapor II/6 [1940-1944]

2nd Infantry Battalion of the 6th Infantry Regiment / Peší prápor II/6

     
Název:
Name:
Pěší prapor II/6
Originální název:
Original Name:
Peší prápor II/6
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.08.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1940-23.06.1941 Pěší pluk 6
23.06.1941-07.07.1941 Rychlá skupina
07.07.1941-25.07.1941 Rychlá brigáda
25.07.1941-30.08.1944 Pěší pluk 6
Dislokace:
Deployed:
01.10.1940-22.06.1941 Trebišov, ? /
22.06.1941-25.07.1941 východoevropské válčiště
25.07.1941-30.08.1944 Trebišov, ? /

Velitel:
Commander:
23.06.1941-04.07.1941 Heidler, Karol (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1940-30.08.1944 Pěší rota 4/6
01.10.1940-30.08.1944 Pěší rota 5/6
01.10.1940-30.08.1944 Pěší rota 6/6
23.06.1941-25.07.1941 Horská kanonová baterie 6

Ručně vyplněné položky:

Poznámka:
Note:
v dobe 12.07.1941-25.07.1941 bol prápor premenovaný na Motorizovanú pechotnú skupinu
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Pesi-prapor-II-6-1940-1944-t180074#528504Verze : 3
MOD