Main Menu
User Menu

Pěší prapor II/5 [1940-1944]

2nd Infantry Battalion / Peší prápor II/5

     
Název:
Name:
Pěší prapor II/5
Originální název:
Original Name:
Peší prápor II/5
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.08.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1940-30.08.1944 Pěší pluk 5
Dislokace:
Deployed:
01.10.1940-22.06.1941 Poprad, kasárny /
22.06.1941-25.07.1941 východoevropské válčiště
25.07.1941-30.08.1944 Poprad, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1940-30.08.1944
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1940-30.08.1944 Pěší rota 4/5
01.10.1940-30.08.1944 Pěší rota 5/5
01.10.1940-30.08.1944 Pěší rota 6/5

Ručně vyplněné položky:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Pesi-prapor-II-5-1940-1944-t180070#528500Verze : 1
MOD