Main Menu
User Menu

Pěší prapor II/4 [1940-1944]

2nd Infantry Battalion / Peší prápor II/4

     
Název:
Name:
Pěší prapor II/4
Originální název:
Original Name:
Peší prápor II/4
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.08.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1940-30.08.1944 Pěší pluk 4
Dislokace:
Deployed:
01.10.1940-22.06.1941 Ružomberok, kasárny /
22.06.1941-25.07.1941 východoevropské válčiště
25.07.1941-30.08.1944 Ružomberok, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1940-15.01.1941 Manica, Branislav Vladimír (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1940-30.08.1944 Pěší rota 4/4
01.10.1940-30.08.1944 Pěší rota 5/4
01.10.1940-30.08.1944 Pěší rota 6/4

Ručně vyplněné položky:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Pesi-prapor-II-4-1940-1944-t180066#528496Verze : 1
MOD